Ajándék 8 lépéses ZEISS látásvizsgálat

Ingyenes látásvizsgálat

Napjainkban a szemüvegkészítés előtti látásvizsgálat már nem arról szól, hogy fél szemünket letakarva állunk a tábla előtt, és megpróbáljuk leolvasni az ott látható betűket vagy számokat. A digitalizáció a látásvizsgálatokba nem ma, hanem már a 80-as években elkezdett beépülni, napjainkra pedig hi-tech élménnyé vált, melynek gépi eredményeit a szakember hangolja a szemünkre. Ha látásvizsgálatról van szó, mindenképp szánjunk rá időt – egy alapos látásvizsgálat nagyjából egy fél órát vesz igénybe.

Javasolt, hogy ne csak akkor jelentkezzünk látásvizsgálatra, amikor már érezzük, hogy tényleg szükségünk lenne a szemüvegre, hanem rendszeresen ellenőriztessük látásunkat. Ehhez első körben mindenképpen egy optometrista felkeresését javasoljuk, aki látásvizsgálaton felül ki tudja szűrni, hogy van-e szemészeti, orvosi ellátást igénylő elváltozás.

Ajándék 8 lépéses ZEISS látásvizsgálat

Napjainkban a szemüvegkészítés előtti látásvizsgálat már nem arról szól, hogy fél szemünket letakarva állunk a tábla előtt, és megpróbáljuk leolvasni az ott látható betűket vagy számokat. A digitalizáció a látásvizsgálatokba nem ma, hanem már a 80-as években elkezdett beépülni, napjainkra pedig hi-tech élménnyé vált, melynek gépi eredményeit a szakember hangolja a szemünkre. Ha látásvizsgálatról van szó, mindenképp szánjunk rá időt – egy alapos látásvizsgálat nagyjából egy fél órát vesz igénybe.

Javasolt, hogy ne csak akkor jelentkezzünk látásvizsgálatra, amikor már érezzük, hogy tényleg szükségünk lenne a szemüvegre, hanem rendszeresen ellenőriztessük látásunkat. Ehhez első körben mindenképpen egy optometrista felkeresését javasoljuk, aki látásvizsgálaton felül ki tudja szűrni, hogy van-e szemészeti, orvosi ellátást igénylő elváltozás.

A látásvizsgálat ajándék:

  • Medicover egészségbiztosítással rendelkező Ügyfeleinknek
  • A Medicover Egészségpénztár tagjainak és szolgáltatásra jogosult családtagjaiknak
  • Biztosítással, illetve Medicover Egészségpénztári tagsággal nem rendelkező ügyfeleknek abban az esetben, ha ez alapján nálunk rendeli meg szemüvegét (egyéb esetben a díja 13.000 Ft)

8 lépéses professzionális ZEISS látásvizsgálat

1. lépés: Saját vizuális profil elkészítése

A saját vizuális profilt meghatározó applikáció weben keresztül is elérhető, és az itt elmentett információ a vizsgálat későbbi, üzletben végzett szakaszában beépül az anamnézisbe, így azt nem kell ismét elkészíteni.

A webes platform előnye, hogy előzetesen, saját magának is feltárhatja a látásával kapcsolatos esetleges problémákat, igényeket!

2. lépés: A szem feltérképezése

A látásvizsgálati folyamat során az i.Profiler Plus segítségével rendkívül részletes szemprofilt készítünk – ez az Ön egyedi “szemtérképe”.

Az i.Profiler Plus – köszönhetően annak, hogy több, mint 1500 ponton képes méréseket végezni a szemen – adatokkal szolgál a nappali és éjszakai látásteljesítménye értékelésére is.

3. lépés: A szem szűrővizsgálata

A folyamat ezen szakasza tartalmaz egy úgynevezett réslámpás vizsgálatot is, mely során a szem elülső területét, a szemhéjakat tudjuk vizsgálni, illetve a száraz szemre utaló jeleket tudjuk ellenőrizni. Ezt követően a szemlencsét és a retinát is megvizsgáljuk. Ez egy nagyon fontos szakasz, ugyanis a szürkehályog és a cukorbetegség korai felismerésére ad lehetőséget. Az időben történő felismerés pedig segít a megfelelő terápia biztosításában, illetve preventív jelleggel is bír.

4. lépés: A látásteljesítmény elemzése

Látásteljesítménye felmérésekor a megfelelő technológia kulcsfontosságú. Szakértelmünkkel és precíz mérőeszközeinkkel képet alkothatunk arról, hogy Ön milyen látásteljesítménnyel rendelkezik.

5. lépés: Keretválasztás

A keretválasztási szakasz is nagyon fontos, mivel nem csupán egy Önhöz jól illő kiegészítő kiválasztásáról van szó, hanem arról is, hogy az adott keret megfelelően illeszkedjen, optikailag ideális legyen és kiszolgálja az igényeit. A keretválasztást arca formája, a szükséges keretméret és szemei, fülei, valamint orra helyzete is befolyásolja.

6. lépés: Digitális centrálás

A centrálás a folyamat azon része, melynek során a lencséket pontosan az Ön szemeihez igazíthatjuk a már kiválasztott keretben annak érdekében, hogy optimális látásteljesítményt biztosíthassunk.

Tudta, hogy csupán 2 mm-es centrálási hiba elegendő ahhoz, hogy 40%-kal csökkenjen a lencsék által elérhető látásteljesítmény? Ezért nagyon fontos a pontos centrálás. A folyamat során egy olyan, kamerával működő, digitális videocentráló rendszert használunk a lencse optimális illesztésére, ami tizedmilliméter pontossággal képes a mérésre.

7. lépés: Lencseválasztás

Mindig a látásigényeinek megfelelő lencsemegoldást javasoljuk.

Szemüveglencséink az Ön látásigényeinek és az egyedi mérési adatok figyelembevételével készülnek.  Válassza ki lencséit, az alábbi szempontok figyelembevételével:

  1. Lencsetípus
  2. Lencse alapanyag
  3. Felületkezelés
  4. Fény-, UV- védelem és tükröződéscsökkentés

8. lépés: A kész szemüveg átvétele

Az elmúlt 175 évben a ZEISS tradíciójává vált az innováció. Minden ZEISS szemüveglencsét Németországban fejlesztünk és tervezünk meg. A teljes gyártási folyamat során szigorú ellenőrzéseket végzünk annak érdekében, hogy az összes lencse megfeleljen a legmagasabb viselői és ZEISS minőségi követelményeknek.

A látásvizsgálat minden esetben egy beszélgetéssel kezdődik, ahol az optometrista felméri a „nézési” szokásainkat, mint pl. mennyi időt töltünk kijelzők előtt, a szabadban vagy könyvolvasással. Ha igazán felkészülten akarunk érkezni az optikába, ezt a lépést már otthon is elvégezhetjük a ZEISS saját vizuális profilom alkalmazásban, melynek eredményét magunkkal tudjuk vinni az optikába. Sőt, előzetesen a látásunkat is ellenőrizhetjük a ZEISS online látásellenőrzésével, így, ha valahol panaszt észleltünk arról egyből tudjuk tájékoztatni optikusunkat. Ezen tesztek elvégzése segíti a szakembert abban, hogy egy előzetes képet kapjon a nézési szokásainkról és irányítottan tudjunk kérdezni a szóbeli egyeztetés során. Emellett fontos, hogy egy ilyen vizsgálatra – amennyiben van rá lehetőségünk – ne fáradt szemekkel érkezzünk, hanem kipihenten.

Ezután a ZEISS i.Profilerplus-szal elkezdődik az objektív látásvizsgálat. Míg a legtöbb optikában egy ún. refraktométer nevű géppel dolgoznak, ami csak a szem centrális területét térképezi fel, ez a gép speciális számítógépes mérőrendszerrel végez objektív elemzést. A készülék hullámfont technológiával működik: fénysugarakat továbbít a szembe, és elemzi, hogyan érkezik vissza a fény onnan. 1500 ponton méri le a szemlencsét és a szaruhártyát, és egy felületi térképet készít 3D-ben. Vagyis képes megmutatni, pontosan hogyan is lát a páciens.

A látásvizsgálatok általában nappali fényviszonyok mellett történnek, amikor a pupillánk viszonylag szűk. Ez a gép tág pupilla mellett is elvégzi az elemzést, így az is kiderül, hogyan lát a páciens szürkületben és éjszaka.

Ezt követi a szubjektív vizsgálat, ami történhet foropterrel és próbakerettel is. A foropternél egy olyan készüléket helyeznek a szemünk elé, melyben beépített lencsék vannak és ezek forognak a gép belsejében, melyeknek a cseréjét egy iPad-ról vezérlik, az optometrista így helyezheti szemünk elé a gépi mérés alapján az általa javasolt dioptriát. A próbakeretes verzióval pedig a legtöbben már találkoztak, ez az, amikor egy nagyon furcsa szemüvegkeretet helyeznek a fejünkre, amiben manuálisan cserélik a különböző dioptriájú lencséket. Eközben a digitális kijelző tartalmát ennek megfelelően változtatja mindkét esetben, itt különböző méretű számokat betűket és formákat mutatnak.

Először azt vizsgálják, hogy távollátók vagyunk-e vagy sem, megnézik a jobb, illetve a bal szem teljesítményét külön-külön, majd egyben is. A két szem együttes vizsgálatakor az is fontos, hogyan dolgozza fel a képet a látórendszer, hogyan dolgozik össze a két szem, és hogyan alakul ki a kép a látórendszerben, majd megpróbáljuk lencsével korrigálni a látottakat.

Ezt követően további teszteket végeznek vizsgálják például, hogy van-e asztigmiánk, így lesz-e szükség cilinderes dioptriára a végleges szemüvegben, illetve elvégeznek egy úgynevezett pola-tesztet is, ahol a polarizált kijelzőn különböző ábrarészleteket szeparálnak egy egymástól úgy, hogy bizonyos képrészleteket csak egyik szem lát, más részleteket pedig csak a másik.

Ezen tesztek elvégzése nagyon fontos, ugyanis, ha nincs meg a tökéletes egyensúly a két szemünk között, az migrénhez, fejfájáshoz, a térérzékelés romlásához vezethet, de ezek a panaszok mind korrigálhatóak a megfelelően kiválasztott szemüveglencsével.

A számunkra tökéletes dioptria feltérképezése után az optikában javaslatot kapunk arra is, hogy milyen szemüveglencsét lenne érdemes választani. Figyelembe veszik az eddig begyűjtött adatokat, ami a nézési szokásaink felméréséből és az objektív és a szubjektív látásvizsgálat eredményeit. Ne lepődjünk meg, ha az eredmények alapján egyszerre két szemüveg elkészítését is javasolja a szakember – ezt minden esetben szakmai indíttatásból teszi. Itt javaslatot kapunk arra is, hogy egyfókuszú, digitális vagy progresszív lencsét helyezzenek a leendő szemüvegünkbe.

A megfelelő alapanyag és réteg kiválasztása is nagyon fontos a szemüvegünknél, hiszen napjainkban a megnövekedett képernyőidő miatt sokan érezzük a digitális szemfáradtságot. Ennek kiküszöbölésére a ZEISS két technológiával is rendelkezik. A ZEISS BlueGuard lencsék már alapanyagukban szűrik a kék fényt és sokkal kevesebb kékes-lilás tükröződés mellett a káros kék fény akár 40%-át is képesek kiszűrni. Ha nem alapanyagba épített kék fény szűrési technológiát szeretnénk akkor pedig a ZEISS BlueProtect réteget javasoljuk. A megfelelő réteg kiválasztása is fontos lépés, hiszen ezáltal ellenállóbbá tehetjük szemüveglencséinket a mindennapi használatból eredő kihívásoknak, mint a karcolások vagy a por.

Fontos még hozzátenni, hogy a ZEISS összes színtelen lencséje teljeskörű UV-szűréssel rendelkezik, amely a napszemüvegekkel megegyező teljesítményre képes.

Ha kiválasztottuk a számunkra legtökéletesebb szemüveglencsé(ke)t az optikus segítségével, utána jön a megfelelő szemüvegkeret(ek) kiválasztása, melynél minden esetben szükséges figyelembe venni a választott lencsét, hogy az tökéletesen kielégítse vizuális igényeinket.

Ha mindennel megvagyunk, a látszerész online megrendeli a lencsénket, szemüvegünket pedig a kiválasztott lencsetípustól függően akár már másnap átvehetjük az optikában.  

Szemüvegviselőként érdemes évente kontrollra járni és ellenőriztetni látásunkat optometristánkkal.

A látásvizsgálat ára: 13 000 Ft

azzal, hogy

  • a Medicover Försakrings AB (publ) Magyarországi Fióktelepénél egészségbiztosítással rendelkező ügyfeleinknek a látásvizsgálat – minden további feltétel nélkül – ajándék.
  • A biztosítással nem rendelkező ügyfelek esetén a látásvizsgálat akkor ajándék, ha a látásvizsgálat alapján az ügyfél / fogyasztó Szaküzleteinkben rendeli meg komplett szemüvegének elkészítését szemüvegét. Ez esetben a látásvizsgálat fenti díját a komplett szemüveg elkészítésének díjából jóváírjuk.
  • Kiskorú (18 év alatti) személyek látásvizsgálatát az alábbi feltételekkel vállaljuk:
    • betöltött 14. (tizennegyedik) életévtől végzünk vizsgálatot, amennyiben a kiskorú viselt már szemüveget és azt a vizsgálatra magával hozza,
    • első szemüveg elkészítését kizárólag 16 (tizenhat) éves kor felett vállaljuk,
    • 18. (tizennyolcadik) életévét be nem töltött személy látásvizsgálatát kizárólag törvényes képviselő (szülő, gyám, gondnok) jelenlétében végezzük el.
    • Felhívjuk a törvényes képviselő (szülők, gyám, gondnok) figyelmét, hogy amennyiben a látásvizsgálat során tapasztaltak (az objektív és szubjektív mérések) alapján szakmailag indokoltnak látjuk, a kiskorút gyermekszemészeti szakvizsgálatra (szemész szakorvoshoz) irányítjuk és a vizsgálatot megszakítjuk– azzal, hogy ilyen esetben a megkezdett vizsgálat díja nem kerül felszámításra.

Érdekli a termék?

Adja meg adatait, hogy kollégáink felvehessék Önnel a kapcsolatot, majd a kiválasztott kerettel elkészülhessen szemüvege!

close-link